[Podkarpackie] Warto zagiągnać kredyt w Getin Bank?

[Podkarpackie] Warto zagiągnać kredyt w Getin Bank?

Postprzez medzik » 19 maja 2014, o 08:42

Dzień dobry
Potrzebuje od was porady w sprawie Getin Banku, jakie macie opinie na jego temat?, warto tam starać się o kredyt?
Po internecie krąży mnóstwo negatywnych opinii o lichwiarskich postępkach Getina, ale większość z nich dotyczyły niekorzystnego przeliczania kursu przy kredytach walutowych.
Pilnie potrzebuje kredytu i obawiam się że tylko w Getin uda mi się dostać zdolność kredytową, bo zarobki wzrosną mi dopiero po wakacjach a z podstawowej pensji brakuje mi w pozostałych bankach po około 10-20 tys do zdolności na wnioskowaną kwotę.
A szczerze, to po oczytaniu się opinii na necie, obawiam się czy nie wpakujemy się w maliny wchodząc we współpracę z tym bankiem. I dlatego chcę podpytać te osoby, które mają kredyt hipoteczny w Getin Banku jak to wygląda?. Jak wygląda współpraca z Bankiem? Obsługa kredytu w trakcie spłaty? Koszty (dodatkowe/ukryte) obsługi kredytu w trakcie spłaty?

Za każdą odpowiedź z góry dziękuje.

Re: [Podkarpackie] Warto zagiągnać kredyt w Getin Bank?

Postprzez małgośka55 » 19 maja 2014, o 08:51

Getin na chwile obecną ma całkiem dobre warunki kredytowania. W porządku także jest marża, liberalizm, wysoka zdolność, ubezpieczenie na życie za free, bardzo szybka weryfikacja. Mam wrażenie,że aktualnie ma nawet lepszą ofertę niż proponują w PKO BP. Jeżeli masz zamiar spłacać kredyt regularnie i nie nabierać się na pomysły ze strony "getinowców" to ci go polecam.

Postprzez adry » 19 maja 2014, o 17:54

Powitać wszystkich
Ja mam bardzo negatywne doświadczenia z Getinem i nie polecam. Jakiś czas temu podpisałem z nimi umowę na kredyt o wartości 560 000 PLN, zaznaczę tylko, że pierwsza transza w wysokości 460 000 PLN (na zakup nieruchomości) została już uruchomiona. Reszta kredytu ma być uruchomiona w dwóch kolejnych transzach zgodnie z harmonogramem (cel to wykończenie nieruchomości).
Mój doradca, który pomagał mi z w formalnościach z kredytem, wręcz mi gwarantował że kwota rat po uruchomieniu kredytu (w kwocie 450 000 PLN przeznaczonej tylko na zakup) miała wynosić około 1600 PLN (same odsetki). Jednak gdy dostałem harmonogram i zobaczyłem kwotę 660 EUR, czyli około 2700 zł samych odsetek nie mogłem uwierzyć, że aż tak dałem się oszukać!!! A co najlepsze to, kolejne transze mają być wypłacone dopiero w sierpniu i w październiku bieżącego roku, a kredyt jest w EUR (po dwóch latach przewalutowanie na PLN lub pozostanie w EUR na kolejne dwa za odpowiednią opłatą). W umowie nie bylo nic podejrzanego, co mogłoby świadczyć o takim obrocie spraw. Natychmiast skontaktowałem się z doradcą, który próbował mi wytłumaczyć zaistniałą sytuację. Zrozumiałem tylko, że oni każą mi płacić odsetki od całej kwoty kredytu (560 000 PLN) mimo, że nie została jeszcze przelana na moje konto.
Nie wiem nawet jak z nimi walczyć?????!!!!Po prostu ręce opadają!!!

Postprzez robek » 19 maja 2014, o 19:19

Ja także nie mam zbyt dobrego zdania o getinie ale byłbym bardzo zdziwiony, że próbują posuwać się do takich szachrajstw jak pobieranie odsetek od niewypłaconej części kredytu od swoich klientów. Przecież to logiczne, że do czasu wypłaty ostatniej transzy płacisz same odsetki od wypłaconych transz, a po wypłacie ostatniej zaczynasz spłacać kredyt łącznie z odsetkami. Może mają jakiś błąd, po prostu musisz usiąść i jeszcze raz dokładnie kroczek po kroczku przeanalizować zawartą z nimi umowę.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Postprzez zuzka » 19 maja 2014, o 19:35

Nie rozumiem tylko jednego co cię skłoniło do zaciągnięcia kredytu walutowego i to nie dosyć, że w tym banku i tak wysokiej kwocie?.
460 000 PLN, rata odsetkowa 1600 PLN to, aż 4,09% w skali roku. Nie mogę dać wiary, żeby w Getinie mieli aż takie różnice.

Postprzez ela » 20 maja 2014, o 05:44

Witam wszystkich mających kłopoty finansowe przez ten bak.
Moja historia kredytowa z Getin Bankiem, to karta kredytowa Millenium Bank, na której po prostu przez przykry zbieg okoliczności nie byłam w stanie dokonać wpłaty i spóźniłam się tylko ten jeden raz ze spłatą, dokładnie o miesiąc!! Mając kredyt zaciągnięty na dokończenie budowy domu 140 tys zł przy wkładzie 340 tys zł. Na początku wszystko było okej rata miała wynosić około 800 zł, za wycenę 0 zł, bardzo szybka decyzja wstępna, później decyzja ostateczna także szybka i pozytywna. Jak szybko dostałam pozytywne decyzje tak szybko wzrosła mi rata do 1150 zł przez niska ocenę w BIK!!!
Jeszcze raz przestrzegam przed tym bankiem!!!!

Postprzez jola » 20 maja 2014, o 05:54

Witam,
Ja także w pewnym momencie nie wytrzymałam i zrezygnowałam z getina (bo szkoda zdrowia i nerwów), przenosząc kredyt do Lukas Banku. Dostałam pozytywną decyzję. Umowę podpisałam 20 dni po złożeniu wniosku, bardzo fachowa i mila obsługa i rata 850 zł, dokładnie taka, jaka była wpisana przy składaniu wniosku. Udało mi się także uzyskać zwrot za wycenę 350 zł. Tam nawet jak ktoś się spóźni z ratą nie ponosi takich konsekwencji jak w getinie.
Jestem bardzo zadowolona i polecam ten bank :D

Postprzez rafik » 20 maja 2014, o 06:04

Tak jest, znaczna część wątpliwych moralnie praktyk getin banku opiera się na walucie: spread, są to tak zwane propozycje "nie do odrzucenia" oparte na LTV rosnącym przy wzroście kursu. Problem stanowią także, te ich wygórowane ubezpieczenia, ale jeżeli zdecydujesz się na ten bank to musisz wpisać je sobie w koszty kredytu, przynajmniej te, od których nie da się potem wykręcić lub zamienić na tańsze. Ale wydaje mi się, że w przypadku kredytu złotówkowego są o wiele "bardziej zrównoważeni". Zawsze wybór banku należy do nas. Pozdrawiam.

Powrót do Kredyty hipoteczne - opinie