Pekao SA - nie polecam

Pekao SA - nie polecam

Postprzez kasiulek34 » 15 kwi 2014, o 16:32

Witam wszystkich zainteresowanych zaciągnięciem kredytu w banku Pekao SA
Moja opinia o tym banku jest negatywna, ponieważ mimo tego, że posiadamy wraz z mężem ror-y w tym banku i to od wielu lat nie rozpatrzono nam pozytywnie wniosku o kredyt hipoteczny. Najpierw były problemy z historią BIG a właściwie to jej brakiem, kiedy mój upór był nie do pokonania dziwnym trafem pan znalazł naszą spłaconą już dawno historię kredytowa, ale niestety na tym nie koniec!! zażądali wkładu własnego w wysokości 10% lub poręczycieli, ale muszę zaznaczyć, że dochody (ulokowane właśnie w tym banku) wynoszą 6000 netto a kredytu chcieliśmy zaciągnąć 325000 zł.
Tego już było dla nas za wiele złożyliśmy z mężem wnioski w Pocztowym i PKO BP i od razu bezproblemowo otrzymaliśmy kredyt bez a nawet na lepszych warunkach niż w "naszym wieloletnim" banku w którym posiadamy rachunek. Po takich przeżyciach zrezygnowaliśmy z usług Pekao SA - polecamy tego banku nikomu tam jedynie wyciągają pieniądze za prowadzenie rachunku, a w tym banku są one naprawdę duże.

Pekao SA a dla mnie ok

Postprzez dumek25 » 16 kwi 2014, o 06:57

Nie zgadzam się z Tobą co o Pko SA, ponieważ, dla mnie ten bank jest okej. W miarę szybko i sprawnie zapadła decyzja kredytowa bo w jeden dzień, a już po tygodniu nastąpiło podpisanie umowy z bankiem. Także jestem w pełni zadowolony.

kredyt 124 000
wartość mieszkania 148 000
suma całkowita do spłaty to 144500 8)
ubezpieczenie przejściowe ok 300pln
odsetki wynoszą ok 20 500
marża 2% + WIBOR 3M
prowizja 0%

Rzeszów

Postprzez miłek002 » 16 kwi 2014, o 07:23

Witam a ja właśnie podpisałem umowę kredytową. Decyzja zapadła szybko bo w ciągu 5 dni od momentu złożenia wniosku w Pko SA. Mieszkam niedaleko od ciebie bo w Rzeszowie i wydaje mi się że warunki są dosyć korzystne porównajcie sami. Moja umowa kredytowa jest na kwotę 230tyś zł w PLN.
Porównywałem wiele ofert z różnorodnych banków i jestem bardzo zadowolony z otrzymanej oferty i uważam ze na obecną chwilę maja jedne z lepszych warunków kredytowych w PLN.
Pozytywnie mój wniosek został także rozpatrzony w PKO BP, oraz BOŚ jednak, oferta Pko SA moim zdaniem przebiła wszystkie pozostałe pozostałe.
Początkowo przy udziale środków własnych ok 120 tys dostałem następujące warunki:
Podwyższenie marży do wpisu do KW -1%
Kredyt otrzymałem na 30 lat.
Prowizja - 0%
Marża - 2%
Końcowe warunki po negocjacjach to:
Marża - 1,75%
Prowizja - 0%
Podwyższenie marży do wpisu do KW -0,6%
Warunek - konieczność przelewania wynagrodzenia na konto.
Dlatego wszystkich przyszłych kredytobiorców zachęcam do negocjowania z bankiem wysokości marży - zawsze można coś zyskać. Na chwilę obecna jestem bardzo bardzo zadowolony, a wręcz dumny z siebie.
Pozdrawiam i wszystkim życzę powodzenia, oraz wesołych świąt.

Powrót do Kredyty hipoteczne - opinie