[Tarnów] Kredyt na budowę domu weselnego?

[Tarnów] Kredyt na budowę domu weselnego?

Postprzez klimek » 28 cze 2014, o 17:10

Dzień dobry.
Mam następujące pytanie,czy myślicie, że mógłbym zaciągnąć kredyt inwestycyjnym pod budowę domu weselnego?
Posiadam własny wkład w wysokości 26 tys. (wiem, że to może i niewiele, ale zawsze coś). dodatkowo mam jeszcze siedlisko na wsi, w dosyć spokojnej okolicy, o powierzchni 5 ha. Na tej właśnie działce chciałbym rozpocząć budowę domu weselnego. Planuje salę na na około 150-200 osób z zapleczem noclegowym. Moja działka znajduje się na granicy 2 gmin, co przyczyniło by się do pozyskiwania w przyszłości klientów. Z biegiem czasu postaram się wzbogacić ofertę o organizację imprez połączonych z aktywnym wypoczynkiem (w planach mam: konie, quady, rowery, wędkowanie itp)
Proszę o pomoc, ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w tej branży. Planuję na początek zatrudnić managera.
Orientuje się ktoś z forumowiczów czy w ogóle mam szansę na rozpoczęcie takiej działalność z kredytem? Kwota kredytu to ponad 2 mln zł jeśli chciałbym zaczynać budowę. Czy w ogóle mam jakąkolwiek szansę na pozyskanie środków z banku?
Mieszkam w Tarnowie województwo podkarpackie. Mam 36 lat i wykształcenie wyższe techniczne.
Czekam na odp. i z góry dziękuję.

Re: [Tarnów] Kredyt na budowę domu weselnego?

Postprzez kazio » 28 cze 2014, o 17:21

witaj
Jeżeli jesteś zdecydowany w 100% na rozkręcenie takiej działalności finansowej to ja radziłbym ci w pierwszej kolejności udać się do UP i zapytać o wysokość dofinansowania na otworzenie twojej działalności gospodarczej. Nie jestem w tej chwili na bieżąco, ale jeszcze jakiś czas temu jak ja otwierałem własna działalność, to było osobne dofinansowanie na otworzenie DG oraz dodatkowe na zatrudnienie pracownika (bez którego sobie nie poradzisz). Z tego co pamiętam to wychodziło średnio ok 20 tys na otworzenie DG + dodatkowe 20 tys na utworzenie stanowiska pracy. Ale o to musisz już sam dopytać.
Natomiast inną kwestią jest dofinansowanie z UE, również daje olbrzymie pole możliwości finansowania.

Postprzez szymon » 28 cze 2014, o 17:31

Siemka
Sam w tym długo siedziałem i uważam, że jesteś w tym momencie za mało wydolny finansowo jak na tak dużą inwestycje.
Te 26 tys to pryszcz, nie starczy ci nawet na załatwienie spraw związanych z pozwoleniami, geodetami, projektami itd. Z własnych środków nie jesteś w stanie nic zdziałać. Moim zdaniem na kredyt też nie masz co liczyć.
Z tego co wiem, to domy weselne są rynkiem bardzo przesyconym i duża ich część już zaczyna mieć problemy finansowe.
uważam, że powinieneś zacząć od mniejszego biznesu, który w miarę rozrostu będzie Ci przynosił stopniowo ale systematycznie dochody z czasem coraz większe. Wtedy zdobędziesz już na tyle doświadczenia i środków, żeby myśleć o czymś poważnym.
Powodzenia.

Postprzez kinia » 28 cze 2014, o 18:27

Cześć
Zaciągniecie kredytu na dobrze zapowiadającą się działalność gospodarczą to wcale nie taka prosta sprawa.
Żaden bank nie udzieli ci kredytu na tak rozbudowane wizje, potrzeba ci konkretów, musisz dopowiedzieć sobie na następujące pytania:
1) Co lubisz w życiu robić i na czym się znasz. Nie ogarniesz od razu koni, quadów i pilnowania wędkarzy. Może trzeba tylko poprzestać na quady i paintball?
A może zajmiesz się wędkarstwem jeżeli posiadasz swój staw, albo skupisz się na hodowli pstrągów to już twoja decyzja. Pamiętaj tylko aby iść do panki i móc przedstawić konkret!!!

Postprzez lulekk » 28 cze 2014, o 18:33

Jaka jest twoja historia w bik??

Postprzez klimek » 28 cze 2014, o 18:36

Pozytywna. Miałem kiedyś kredyt ale wszystko już spłacone, regularnie.

Powrót do Kredyt dla firm