[Pzreworsk] Czy zalapie się na MdM?

[Pzreworsk] Czy zalapie się na MdM?

Postprzez mateusz » 16 maja 2014, o 15:38

Witam pomóżcie mi ocenić moją sytuację: Czy mam jakiekolwiek szanse na MdM, czy może lepiej od razu wziąć kredyt bez dopłat?

Wysokość kredytu. 187 000
Wartość nieruchomości / wkład własny. 230 000 / (10% MDM + 10% mój, ew. 20% mój)

Rynek pierwotny/rynek wtórny. Pierwotny
Rodzaj nieruchomości. Mieszkanie
Metraż nieruchomości. 46 m2
Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto). podkarpackie/Przeworsk
Stan zaawansowania inwestycji. Oddane do użytku
Waluta kredytu. PLN
Pożądana długość okresu kredytowania. 25 lat
Średnio miesięczny dochód netto na rodzinę 3 m. 3000 netto
Okres trwania umowy w tył/okres trwania umowy w przód: 3 miesiące w tył, 15m w przód (wcześniej 3 miesięczna umowa-zlecenie z tym samym pracodawcą, dochód 2100 netto miesięcznie)
Wiek kredytobiorcy / kredytobiorców: 26 lat
Aktualne obciążenia kredytowe: brak
Historia w BIK: pozytywna

Re: [Pzreworsk] Czy zalapie się na MdM?

Postprzez adam » 16 maja 2014, o 15:50

Im większy wkład własny i krótszy okres kredytowania - tym opłacalność MDM jest bardziej widoczna, nawet przy wyższej marży.
Nawet przy minimalnym wkładzie własnym i długim okresie kredytowania jeśli masz do wyboru kredyt z dobrą marżą standardową i kredyt w MDM z wyższą marżą - bilans po 25/30 latach może ci wyjść w okolicach zera, jednakże nawet jeśli koszt odsetkowy kredytu standardowego będzie mniej więcej o tyle mniejszy ile wynosi dopłata, to i tak te zaoszczędzone na odsetkach kwoty, nie będą, aż tyle warte co otrzymana dopłata (jest to kwota dopłaty przekazywana z góry i wyniesie 20.380 zł) na dziś, bo przecież pieniądze tracą na wartości w czasie. Kolejna kwestia to taka, że w kredycie standardowym z 5% wkładem własnym nie można liczyć na super warunki.

Postprzez mateusz » 16 maja 2014, o 15:56

proszę jeszcze o wyliczenia dla kredytu w kwocie 187.000 zł na 25 lat.

Postprzez adam » 16 maja 2014, o 15:59

Kredyt w kwocie 187.000 zł na 25 lat
z marżą 2,2, koszt odsetkowy wynosi 129.595 zł ( np. oferta Alior)
z marżą 1,45 % koszt odsetkowy wynosi 107.089 zł ( oferta BNP Paribas )
różnica 22.506 zł ( ale dopiero w perspektywie 25 lat ! )
Zazwyczaj jednak dopłata powoduje zaciągnięcie mniejszej kwoty kredytu, co zmniejsza koszt odsetkowy kredytu MDM, więc kwota dopłaty otrzymana "z góry" i tak, nawet przy wyższej marży powoduje, że się bardzo opłaca!!!!

Postprzez mateusz » 16 maja 2014, o 16:05

Ostatnio miałem spotkanie z doradcą z PKO, powiedział mi, że muszę być zatrudniony na umowie o pracę od co najmniej 6 miesięcy.
W Alior banku byliby skłonni mnie zaakceptować, ale warunki mnie nie powaliły.
Czy w PKO mam szansę na kredyt?.
Czy może jest jeszcze jakiś inny bank, który zaoferowałby mi dobre warunki dla kredytu bez dopłaty, dla osoby z tak krótkim stażem pracy?

Postprzez kamcio » 16 maja 2014, o 16:16

Jeżeli twój staż pracy wynosi 6 miesięcy to faktycznie nie wszystkie banki to zaakceptują, udzielając ci kredytu.
Z tzw. kredytów standardowych możesz spróbować w BOŚ, BNP Paribas, Millennium.
Osobiście sugerowałabym ci jednak pozostanie przy ofertach MDM i warto powalczyć o PKO BP.
Oto korzyści wzięcia kredytu w PKO BP:
Minimalny okres trwania obecnej umowy to 3 miesiące (konieczna będzie promesa zatrudnienia).
- marża 1,68%
- prowizja za udzielenie 1,80 %
- uwzględniono ROR i kartę kredytową
- RATA równa 966 zł
- wkład własny musi być nieco wyższy niż 10%, bo dopłata nie zapewni całych "drugich" 10 % , czyli WKŁAD WŁASNY 44.000 zł , z czego środki własne 23.620 zł + dopłata 20.380 zł

A w PEKAO SA - jeśli umowa o pracę trwa krócej niż 6 miesięcy, a nastąpiło przejście z umowy zlecenia, to także jest możliwość zaakceptowania dochodu.
- marża 1,79 %
- prowizja 1,99 %
- w warunkach ROR , wpływ wynagrodzenia, ubezpieczenie nieruchomości lub karta kredytowa
- zabezpieczenie dodatkowe polisa na życie na 25% kredytu

W natomiast ALIOR będą wymagać od ciebie ubezpieczenia na życie, kwestia wyboru między marżą promocyjną ( od 1,60% ) z ubezpieczeniem Europa w cenie 10% kwoty kredytu ( ochrona na 5 lat ), lub marża standardowa ( od 2,2% ) i polisą na życie indywidualna na całą kwotę kredytu lub ubezpieczenie bankowe ze składką miesięczną ( 0,06% )

Postprzez kamcio » 16 maja 2014, o 16:18

Jeżeli twój staż pracy wynosi 6 miesięcy to faktycznie nie wszystkie banki to zaakceptują, udzielając ci kredytu.
Z tzw. kredytów standardowych możesz spróbować w BOŚ, BNP Paribas, Millennium.
Osobiście sugerowałabym ci jednak pozostanie przy ofertach MDM i warto powalczyć o PKO BP.
Oto korzyści wzięcia kredytu w PKO BP:
Minimalny okres trwania obecnej umowy to 3 miesiące (konieczna będzie promesa zatrudnienia).
- marża 1,68%
- prowizja za udzielenie 1,80 %
- uwzględniono ROR i kartę kredytową
- RATA równa 966 zł
- wkład własny musi być nieco wyższy niż 10%, bo dopłata nie zapewni całych "drugich" 10 % , czyli WKŁAD WŁASNY 44.000 zł , z czego środki własne 23.620 zł + dopłata 20.380 zł

A w PEKAO SA - jeśli umowa o pracę trwa krócej niż 6 miesięcy, a nastąpiło przejście z umowy zlecenia, to także jest możliwość zaakceptowania dochodu.
- marża 1,79 %
- prowizja 1,99 %
- w warunkach ROR , wpływ wynagrodzenia, ubezpieczenie nieruchomości lub karta kredytowa
- zabezpieczenie dodatkowe polisa na życie na 25% kredytu

W natomiast ALIOR będą wymagać od ciebie ubezpieczenia na życie, kwestia wyboru między marżą promocyjną ( od 1,60% ) z ubezpieczeniem Europa w cenie 10% kwoty kredytu ( ochrona na 5 lat ), lub marża standardowa ( od 2,2% ) i polisą na życie indywidualna na całą kwotę kredytu lub ubezpieczenie bankowe ze składką miesięczną ( 0,06% )

Postprzez marcin » 16 maja 2014, o 16:30

Jeżeli zależy ci na czasie to nie musisz latać po bankach i porównywać ofert. Wystarczy, że wybierz się do Idea Expert, tam bardzo szybko i sprawnie porównają oferty w bankach, z którymi współpracują (około 20), i jednocześnie sprawdzą wysokość dopłat rządowych nawet do 15% wartości nieruchomości i sprawdzą możliwość uzyskania 5% środków na wcześniejszą spłatę części kredytu. Polecam naprawdę wielka oszczędność czasu i nerwów!

Postprzez matylda » 16 maja 2014, o 16:37

Jasne że warto starać się o MdM na starcie dostajesz 10% wartości mieszkania.

Powrót do Mieszkanie dla młodych(kredyty MdM)