[Głogów Małopolski] Czy warto wziać kredyt w BPH?

[Głogów Małopolski] Czy warto wziać kredyt w BPH?

Postprzez konrad » 20 maja 2014, o 06:33

Dzień dobry,
Zastanawiam się nad zaciągnięciem kredytu na około 205 tys kredytu (LTV 80%) w EUR na 30 lat, proszę o poradę jakie banki polecacie i co należy wziąć pod uwagę?. Myślałem nad BPH, jakie macie z nim doświadczenia?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Re: [Głogów Małopolski] Czy warto wziać kredyt w BPH?

Postprzez aga » 20 maja 2014, o 06:55

Dla mnie była to chyba największa porażka wśród banków!!! Dochody które zostały wyliczone przez analityka nijak się mają do tego jak wylicza je dany oddział banku, który ma zupełnie inną procedurę niż analityk. To tylko jeden z minusów. Kolejny to nieziemskie zarobki, aby dostać zwykły kredyt gotówkowy singiel musi zarabiać 2200 netto. Na premie także jakoś dziwnie patrzą. Największa parodią było to, że pomimo pisemnego poparcia dyrektora oddziału i dyrektora od ryzyka to analityk ma decydujący głos i tylko jego zdanie się liczy. Jednym słowem brak kompetencji na wielu szczeblach. Ba o aktualnym statusie wniosku dowiadywałem się dzwoniąc do konsultanta. Zbyt wiele wysiłku kosztowałoby go aby zadzwonić do mnie i powiadomić, że wniosek jest nieruszony ponieważ brakuje jeszcze wyciągu z karty kredytowej!!
Kiedy chciałem wziąć kredyt hipotecznym w tym samym oddziale zaproponowali mi, abym złożył wniosek od nowa!!!! Jeszcze raz kazali mi skompletować od nowa wszystkie dokumenty!!! I nie interesowało ich, że te dokumenty są już w banku, i że zupełnie nic się nie zmieniło.
Nie polecamy nawet wrogom!!!!

Postprzez dada » 20 maja 2014, o 07:11

Witajcie
My też mamy jak najgorsze zdanie o tym banku i dosyć przykre doświadczenia z kredytem hipotecznym
Razem z mężem daliśmy zaliczkę na mieszkanie w kwocie 32 tys.:ops: ponieważ sprzedająca miała dosyć duże zadłużenia. Sporządziliśmy przedwstępną umowę kupna u notariusza, w kwietniu zeszłego roku, a termin daliśmy na lipiec następnego roku. Mieliśmy spisać umowę kupna wpłacając resztę czyli 97 tys. Doradca z BPH wszystko przedstawiła w samych superlatywach (mąż jest oddelegowany w polskiej firmie do Niemiec, zarabia 2100 euro brutto, był 8 miesięcy na bezpłatnym, a wniosek złożyliśmy po trzech miesiącach pracy, a doradca zapewniała nas, że bank nie obchodzi bezpłatny męża, aby tylko była ciągłość i, że przy takich zarobkach to bez problemu dostaniemy kredyt. Rozpatrywali wniosek 4 tygodnie i dokładnie na jeden dzień przed terminem ostatecznym, zadzwonili do nas z informacją, że nie mają najlepszych wiadomości, że zarobki są niestabilne!!!!!
Bank najgorszy z możliwych nie polecam!!!

Postprzez tadeusz » 20 maja 2014, o 07:26

Moja przygoda z tym bankiem zaczęła się w kwietniu 2011 roku. Zacząłem się starać o kredyt hipoteczny w tym banku. Poinformowali mnie, że spełniam wszystkie wymagania formalne, aby otrzymać kredyt. Po wstępnym zapoznaniu się z projektem budowlanym przez fachowca z banku dostałem informację, że jedyną rzeczą wymagającą jest zmiana w projekcie budowlanym, tak by stosunek części mieszkalnej do usługi, którą zamierzam prowadzić wyniósł 60/40%.
Po dokonaniu przeze mnie tych zmian przyznanie kredytu miało być już tylko formalnością. Czas oczekiwania na ostateczną decyzję miał wynieść około 4 tygodni. Po upływie tego okresu przez całe 6 miesięcy zapewniano mnie, iż podjęto już na szczeblu centralnym pozytywną decyzję o przyznaniu tego kredytu a jedyną rzeczą, jaką muszę jeszcze dostarczyć są: ksera dokumentów tożsamości, ponieważ te, które były wysłane wraz z wnioskiem zostały źle skserowane przez pracownika banku. Po dostarczeniu tych dokumentów, co jakiś czas bank wyciągał jakieś podobne historie. Zdążało mi się nawet wielokrotnie dostarczyć te same dokumenty. Były to min.odpisy z wydziału ksiąg wieczystych dotyczących nabycia działki budowlanej (pomimo, tego iż działkę budowlaną kupiłem jeden raz i nic przecież nie miało prawa się tam zmienić), zaświadczenia o zatrudnieniu (bo te wcześniej dostarczone były już nieaktualne). Tych nierealnych powodów była naprawdę cała masa, która wciąż rosła. Dlatego postanowiłem zmienić bank!!!

Postprzez dancia » 20 maja 2014, o 07:29

Popieram procesowanie wniosków w tym banku to po prostu koszmar!!!!

Postprzez wika » 20 maja 2014, o 07:36

Ja sprawdzałam różne banki i obecnie mają jeden z najlepszych kredytów w CHF. Spread jeden z najniższych na rynku (ok 5,5%) marże na przyzwoitym poziomie. U mnie zeszli nawet do 2,3%. A doradca także bardzo mi pomógł i wynegocjował dodatkowo niższa prowizje niż standardowo. Ja jestem bardzo zadowolona, i polecam ich ofertę!!!!!!

Postprzez konrad » 20 maja 2014, o 07:37

Podziękował za wszystkie odpowiedzi.

Powrót do Kredyty hipoteczne - opinie