[Pilzno] Czy w MDM dają kredyt na wykończenie

[Pilzno] Czy w MDM dają kredyt na wykończenie

Postprzez moniczka » 16 maja 2014, o 11:51

Witam wszystkich, mam następujące pytanie:
Czy banki mające w ofercie MDM udzielają także kredytu na wykończenie mieszkania? Jeśli udzielają, to czy konieczne jest zawarcie także, drugiej umowy kredytowej? Czy kredyt na wykończenie mieszkania można wziąć równocześnie z kredytem, który zaciągnę na zakup mieszkania?, czy dopiero po podpisaniu aktu notarialnego przenoszącego własność nieruchomości na mnie?
Proszę o pomoc.

Re: [Pilzno] Czy w MDM dają kredyt na wykończenie

Postprzez żanet3 » 16 maja 2014, o 11:56

Niestety w MdM nie ma możliwości kredytowania wykończenia. Na wykończenie musisz wziąć sobie normalny kredyt gotówkowy, lub zaciągną kredyt hipoteczny MdM np. na 95% LTV i w taki sposób dodatkowe pieniądze przeznaczyć na wykończenie. Taki kredyt będzie na pewno na nieco gorszych warunkach niż przy 80-90% LTV.

Postprzez moniczka » 16 maja 2014, o 11:59

Dzięki. A weź mi jeszcze napisz jak wygląda oprocentowanie takiego kredytu gotówkowego? Czy to są tak niskie stawki jak w przypadku kredytów hipotecznych???

Postprzez żanet3 » 16 maja 2014, o 12:05

Ja to się pokuszę wręcz o stwierdzenie, że nawet najtańszy kredyt gotówkowy będzie dużo słabszy od najdroższego hipotecznego. Rzeczywiste oprocentowanie będzie się wahać od 10 do 15%. Jeżeli już wyczerpałaś wszystkie inne rozwiązania i nie masz innego wyjścia to możesz zdecydować się na taki kredyt gotówkowy (ale to tylko w ostateczności).

Postprzez wera » 16 maja 2014, o 12:24

Witaj Moniczko ja niedawno byłam w bardzo podobnej sytuacji. Miałam nawet spotkanie z doradcą kredytowym i według niego przy wartości mieszkania 190 tyś musiałabym spłacić ok. 160 tyś resztę dostałabym Państwa. Natomiast mogę wziąć dodatkowo 20 tyś właśnie na urządzenie mieszkania, (moje jest w stanie deweloperskim) i rata od tego wszystkiego wyniosła by mnie razem ok. 900 zł. Myślę że nie jest jeszcze tak dużo i jakoś poradzę sobie.

Powrót do Mieszkanie dla młodych(kredyty MdM)