[Dębica] Czy single też mogą skożystać z programu MdM?

[Dębica] Czy single też mogą skożystać z programu MdM?

Postprzez mirka » 16 maja 2014, o 17:02

Witam jestem singlem i mam pytanie czy mogę skorzystać z programu oferowanego młodym przez rząd MdM? Wiem, ze wcześniej takie osoby były pomijane w programach rządowych.

Re: [Dębica] Czy single też mogą skożystać z programu MdM?

Postprzez danka » 16 maja 2014, o 17:24

Witaj Mirko
Po raz pierwszy rząd pomyślał o singlach. To naprawdę duża różnica w porównaniu z programem „Rodzina na Swoim”, który przecież przez cztery lata w ogóle nie obejmował singli, a w 2011 roku przyznał singlom inne dużo mniej korzystne warunki uczestniczenia w programie.
W programie „Mieszkanie dla Młodych”, osoba samotna może liczyć na takie samo wsparcie ze strony budżetu państwa jak małżeństwa bezdzietne. Bo główna „linia podziału” między grupami beneficjentów przebiega nie według stanu cywilnego, ale faktu posiadania dzieci lub dziecka. Małżeństwa z dzieckiem i osoby samotnie wychowujące dziecko mogą liczyć na 15 proc. dopłaty, a single i małżeństwa bezdzietne – na 10 proc. Dodatkowo też rodziny jeśli w ciągu 5 lat od daty zakupu będzie ich co najmniej troje na skutek powiększenia się rodziny w tym czasie będą mogły dostać dodatkowe 5 proc. dopłaty do kredytu.

Postprzez mirka » 16 maja 2014, o 17:38

A jakie są kryteria dla singli?.

Postprzez danka » 16 maja 2014, o 17:39

Singlom państwo oferuje 10% dopłaty do kupna mieszkania. Jednak, żeby z niej skorzystać, trzeba mieć najwyżej 35 lat (liczy się wiek, osiągnięty do końca roku w którym zaciąga się kredyt). Kolejny warunek to nie można być właścicielem żadnego lokalu mieszkalnego, ponieważ wsparcie jest udzielane na zakup pierwszej nieruchomości w życiu. Należy mieć również odpowiednią zdolność kredytową, by starać się o kredyt w banku komercyjnym i wymagany przez MdM wkład własny. Ważne jest też znalezienie nieruchomość na rynku pierwotnym – maksymalnie 75 m. kw., przy czym dopłata obejmie tylko 50 m. kw., w cenie mieszczącej się w limicie określonym ustawą.

Postprzez mirka » 16 maja 2014, o 17:52

O to widzę, że warto się ubiegać o ten kredyt :D Dzięki.

Postprzez piter » 16 maja 2014, o 19:41

Podaj więcej informacji? Najlepiej to uzupełnij schemat.

Powrót do Mieszkanie dla młodych(kredyty MdM)